Обігравши "в одну калитку" збірну Македонії у фінальному протистоянні - 3:1, наша національна команда не тільки стала переможцем престижного турніру, але й здобула єдину путівку до елітної світової когорти.

ФІНАЛ ЄВРОЛІГИ

УКРАЇНА - МАКЕДОНІЯ - 3:1 (25:15, 25:22, 24:26, 25:13)

Україна: Левченко, Ковальчук, Клямар, Дрозд, Тевкун, Шевченко; Фомин (л), Брова (л), Сторожилов. Тренер - Угіс КРАСТІНЬШ.

Македонія: Клопчеські, Н. Гйоргієв, Ляфтов, Йосифов, Г.Гйоргієв, Мілєв; Ангеловські (л), Мадюнков, Андонов, Урдов. Тренер - Драгутин БАЛТИЧ.

Тривалість матчу: 101 хв. (24+26+29+22).

Судді: Мілонакіс (Греція), Аро (Фінляндія).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Дрозд - Н.Гйоргієв.

2 липня. Гентофте (Данія). ПС "Гентофтехаллен". 400 глядачів.

Після перемоги на тай-брейку у напрочуд захопливому півфінальному протистоянні над Швецією, ліберо української збірної Горден Брова, стосовно історичної необхідності будь-що стати переможцями і у фінальному поєдинку, висловився коротко і вичерпно: "У нас просто нема іншого виходу!" І справді, виходу не було, оскільки протягом довгого турнірного шляху наші волейболісти, додаючи і міцніючи, як по-справжньому бойовий колектив, буквально від гри до гри, поступово привчили своїх уболівальників до усвідомлення факту, що долати більш-менш рівних собі вони навчилися точно. Саме тому ймовірну поразку, здається, неможливо було би повною мірою виправдати ні вимушеною відсутністю у складі Олега Плотницького та Василя Тупчія, які проявили себе справжніми лідерами протягом групового раунду змагань, ні очевидною втомою інших виконавців у вищезгаданому виснажливому півфіналі. І саме тому, здається, наші хлопці зуміли знайти в собі резервні сили, які в іншому випадку, не виключено, знайти було би просто нереально.

Суперник їх очікував дуже непростий: Македонія - дворазовий фіналіст Євроліги, тоді як для української збірної, нагадуємо, це був дебют у турнірі. Проте що важить ранг і досвід, коли мова йде про фінал?! Тут шанси навіть очевидно різних за класом опонентів автоматично вирівнюються, оскільки мотивація зашкалює, і вона спроможна творити із гравцями і командами справжні дива. Створила і з українською. Бо чи не вперше протягом усього турніру наші хлопці несподівано потужними й точними подачами фактично вибили суперників із прийому. Три поспіль ейси на старті першої партії фіналу задали ритм усьому подальшому протистоянню, оскільки македонці, по всьому видно, подібного від українців не чекали. Як не чекали і того, що ставку вони знову зроблять не на одного-двох лідерів, а задіюватимуть в атаках усіх і кожного. Й ті самі всі і кожен, незважаючи на фактичну відсутність ротації, поперемінно і невтомно приносили "синьо-жовтій" дружині дорогоцінні очки. У підсумку, як і в півфіналі, одразу пятеро виконавців записали собі до активу більше десяти пунктів: Максим Дрозд - 20, Олексій Клямар - 15, Олег Шевченко і Володимир Тевкун - по 13, та Андрій Левченко - 12. Їхні ж "вбивчі постріли", у сукупності з класними подачами та надійним прийомом, призвели у стартовому сеті до розгрому - 25:15.

У другому сеті, щоправда, наші гравці примудрилися зробити на подачах одразу 8 помилок, проте все одно впевнено контролювали хід подій на майданчику і постійно вели в рахунку. Наприкінці македонці дещо огризнулися, але не врятувалися - 22:25.

Третя партія, за своїм сценарієм, тривалий час нагадувала першу, бо українці знову втекли у солідний відрив. Здавалося, справу вже зроблено. Певно, здалося так і підопічним Угіса Крастіньша, бо після другого обов'язкового тайм-ауту, за рахунку 16:11, вони дещо втратили концентрацію. А македонці, яким відступати було вже ніколи, раптово видали потужний відрізок, і незабаром Нікола Гйоргієв, який набрав у підсумку 24 очки, вирівняв становище - 23:23. Далі наші волейболісти заробили матчбол, однак не використали його, і суперники надзусиллями вирвали партію - 26:24. 

Щоправда, радувалися вони цьому недовго, оскільки українці, добряче розлютившись на самих себе, значно додали у швидкості, підключили якісний блок від Дрозда і Левченка, та знову невідпорно взялися гатити з подач. Цим вони суперників спантеличили остаточно і, зрештою, чергова вбивча подача змусила тих помилитися у поєдинку востаннє. 25:13 - сет, матч і весь турнір завершився повним тріумфом збірної України!

Ось так дебютант Євроліги, так би мовити, з першого ж заходу став її переможцем, добившись найвагомішого успіху у 26-річному літопису своєї історії. Додає приємних відчуттів і вердикт організаторів змагань, які включили до символічної збірної "Фіналу чотирьох" одразу трьох українців - Дрозда, Клямара і Ковальчука. А той же Дрозд цілком справедливо був визнаний ще й MVP!

Що ж, поздоровляємо гравців, тренерів і всіх тих, хто, так би мовити, доклав руку до цього загального грандіозного тріумфу! Здається, тепер уже ні в кого не має бути сумнівів, що в Україні нарешті народжується КОМАНДА, якою по-справжньому можна пишатися. Хоча, звичайно, перемога в Євролізі - це не те досягнення, яке можна вважати межою бажань. Тож, сподіваємося, наступного сезону ми побачимо українську збірну учасником Світової ліги, причому аж ніяк не рядовим статистом...

Залишається додати, що в поєдинку за третє місце Євроліги Швеція здолала Данію - 3:1 (25:23, 16:25, 25:19, 25:21).

Прес-служба ФВУ