Жіноча збірна України перемогла у другому фінальному матчі Євроліги команду Фінляндії з рахунком 3:1 та стала володарем головного трофею змагань. MVP Євроліги – Анна CТЕПАНЮК!

Украіна – Фінляндія – 3:1 (17:25, 25:23, 27:25, 25:16)

Україна: Трушкіна 9 (9 – атака, 0 – блок, 0 – подача), Денисова 7 (5,2,0), Степанюк 19 (17,1,1), Кодола (к) 19 (15,1,3), Новгородченко 2 (2,0,0), Дорсман 10 (4,3,3); Степанчук (л), Чернуха 7 (5,2,0), Дегтярьова. Тренер – Гарій Єгіазаров.

Фінляндія: Косонен 11, Аланко 3, Піхлаямякі 5, Корхонен 24, Карху 8, Охман 8; Колйонен (л), Мянтіля (л), Паананен, Хейккініємі 4, Лааконен 2, Пієсанен, Бйяррегард-Мадсен, Кокконен 3. Тренер – Тапіо Кангасніємі.

Судді: П.Харізанов (Болгарія), Т.Халаш (Угорщина)

Тривалість матчу: 108 хв. (24+27+34+23).

Набрані очки: 94-89 (57-49 – атака, 7-7 – блок, 9-11 – подача, 21-22 – помилки суперника).

9 липня. Івано-Франківськ. Манеж коледжу фізвиховання. 1500 глядачів.

Перший матч - 3:1.

Манеж івано-франківського фізичного виховання, як і на минулих матчах Євроліги, був заповнений вщерть. У цей день - день історичного матчу для українського волейболу - підтримка нашим дівчатам була потрібна, мабуть, як ніколи. Після перемоги в першому матчі, у жіночої збірної України був відмінний шанс, слідом за чоловічою, здобути перемогу в Євролізі. Втім, і суперниці були налаштовані взяти реванш найрішучишим чином. Тож глядачі побачили справжню битву за головний трофей Євроліги...

ПАРТІЯ ПЕРША. БЕЗ ПРИЙОМУ

Розпочався поєдинок яскраво – з подвійного блоку Ірина Трушкіна – Надія Кодола, але продовжився помилкою на подачі тієї ж Кодоли. Мабуть, хвилювання далося взнаки - все ж таки на кону стояла перемога в змаганнях. А у національної жіночої збірної ще не було трофеїв європейського рівня.

Взагалі, протягом стартовому відрізку матчу команди відповідали ударом на удар. Українки будували гру переважно через Анну Степанюк, і це приносило успіх. Відзначилася Анна і ейсом. Незабаром додала потужності атакам Надія Кодола. Перший темп же майже не задіювали, тож швидкі атаки для нашої збірної в цьому матчі були рідким явищем. На першу перерву пішли за мінімальної переваги фінської команди – 8:7. Далі капітан нашої збірної відновила паритет, але розвинути успіх завадили фінські волейболістки, які продемонстрували неабиякий захист у наступному розіграші. А потім суперниці розійшлися на подачі – спочатку Ноора Косонен, а потім Пія Корхонен. Ну, ніяк не могли українські приймаючі з ними впоратися. Серія помилок – і ось уже 10:16 на табло. Ліквідувати цей гандикап підопічні Гарія Єгіазарова, як не намагалися, не змогли. Тож 17:25, і Фінляндія повела в матчі – 1:0. 

ПАРТІЯ ДРУГА. ПОВЕРНЕННЯ

Стартовий відрізок другої партії, та і партія в цілому, розвивався в тому ж дусі, що і початок першої – в рівній боротьбі. Для фінської команди вона була неабияким шансом здобути триочкову перемогу в матчі та перевести гру в площину лотереї - «золотого сету». Втім, й українські волейболістки розуміли всі наслідки поразки в ній. Тож цілком логічно, що доля цього сету вирішувалася в самісінькій кінцівці. Після атаки Світлани Дорсман у складній ситуації українки повели - 19:17. Та незабаром Ноора Косонен зрівняла рахунок – 22:22. Постріл Надії Кодоли з краю сітки – 23:22. Фінки відповіли блок-аутом – 23:23. Торкання сітки від суперниць – 24:23. І знов помилка фінської команди, на цей раз на прийомі - і Анна Степанюк реалізувала сіточний м’яч, як кажуть, без варіантів. 25:23 - і 1:1 у матчі. 

ПАРТІЯ ТРЕТЯ. ЧЕМПІОНСЬКА

Українкам залишалося виграти ще одну партію, щоби достроково виграти і Євролігу. З іншого боку, фінській команді відступати вже було нікуди. Тож хід подій у ній був зумовлений саме таким розкладом. Наднапруженим, з бурею емоцій, боротьбою за кожний м’яч, зрештою, цей сет і вийшов...

І все, начебто, складалося на користь збірної України. Після дуплету Карини Денисової вона отримала комфортну перевагу – 14:11. Далі – більше. Потужний постріл Надії Кодоли із задньої лінії максимально наблизив перемогу – 19:15. Але далі збився приціл у нашого капітана – на заваді став фінський блок - і вже суперниці стали ближчими до перемоги в сеті – 23:21. Але Кодола чудовим ударом «4 по 4» відібрала надію у фінок на швидке закінчення партії. А потім вона ж відіграла перший та єдиний сетбол суперниць – 24:24.

Торкання сітки у фінок, і сетбол вже у збірної України – 25:24. Далі був удар Роні Хеккініємі з краю... Аут? Гравці збірної України вже тріумфували. Зарано. Судді зафіксували «торкання блоку» - 25:25. Граємо далі...

Ще один сетбол України. Анастасія Чернуха, яка замінила Карину Денисову у кінцівці партії, відзначилася ударом з четвертої зони - 26:25. Наступний розіграш. Знов удар №13 фінської команди... і цього разу точно в аут! Є перемога України в Євролізі!!! Адже наша збірна виграла другу партію - 27:25, що й забезпечило їй перемогу за сумою двох ігор.

Тож, слідом за чоловічою збірною України, переможцем Євроліги стала і жіноча.

ПАРТІЯ ЧЕТВЕРТА. В РАНЗІ ЧЕМПІОНА

Четверту партію українські волейболістки відіграли вже розкуто, як говорять, із відчуттям виконаного боргу. Трохи пофеєрила в ній діагональна Анастасія Чернуха, яка впродовж турніру мала небагато ігрової практики – вона одразу набрала сім очок (5 - в атаці, 2 – на подачі). Чернуха, до речі, могла поставити і переможну крапку в матчі, але трохи поквапилася та «влізла» в сітку. А передував цьому епізоду бездоганний "цвях" у виконанні Ірини Трушкіної, яка, нагадуємо, стала кращим снайпером команди у першому фінальному матчі.

Завершила же переможну ходу збірної України Анна Степанюк. І це було символічно, адже саме ії організатори визнали найціннішим гравцем дебютної для України Євроліги. Дебютної та переможної.

Вітаємо усіх із «золотим» дублем українських національних збірних в Євролізі!

Тепер, у вересні, на жіночу збірну чекає фінальна частина чемпіонату Європи...

ЧЕМПІОНИ ЄВРОЛІГИ-2017

Золоті нагороди Євроліги отримали: капітан команди Надія КОДОЛА, Марина ДЕГТЯРЬОВА, Ірина ТРУШКІНА, Карина ДЕНИСОВА, Анастасія ЧЕРНУХА, Юлія ГЕРАСИМОВА, Анна СТЕПАНЮК, Аліна СТЕПАНЧУК, Олена НОВГОРОДЧЕНКО, Христина НЄМЦЕВА, Тетяна ЯЦКІВ, Світлана ДОРСМАН, Діана КАРПЕЦЬ, головний тренер - Гарій ЄГІАЗАРОВ, тренери – Дмитро ФІЛІШТИНСЬКИЙ, Володимир ПОДКОПАЄВ, лікар Олег КРИВКО.

 

Прес-служба ФВУ